0.00 

Ako zostať fit počas dovolenky

Už sme vymrzli do sýtosti a nesmierne sa tešíme na prvé jarné slnečné lúče, ktoré pre väčšinu z nás znamenajú pozitívny príliv energie. Pomaličky začiname rozmýšlať nad letnými dovolenkami, plánujeme, snívame a verím, že tak ako ja, aj vy pracujete na sebe, športujete, aby ste sa v lete cítili čo najlepšie v plavkách. Ako ale nepokaziť výsledok tej tvrdej driny za pár dní dovolenky? Zostavila som pre Vás 5 tipov, ako sa nevrátiť domov z dovolenky s kilami navyše a so zlým pocitom zo seba.

1. Hýbte sa!

To, že ste na dovolenke, neznamená, že nemôžete pokračovať v tom, čo ste doma začali. Ja sa snažím zariadiť si dovolenku tak, aby som mala fitness centrum ,,po ruke,,. Avšak nie stále sa to dá. Dnes už hotelove rezorty ponúkajú veľa možností na aktívny životný štýl. Či to bude skupinové cvičenie v bazéne, joga, tenis, plávanie alebo ranný beh na pláži, je to na Vás. Každeho baví niečo iné, ale verte mi, že sa budete cítiť o 100% lepšie, ak sa rozhodnete sa trošku rozhýbať a odcvičiť si tie hotelové dobroty. Ja cvičím skoro ráno , ešte pred raňajkami, potom ma celý deň prenasleduje dobrá nálada a motivácia sa zbytočne nerozpapať. :)

2. Jedzte zdravo!

Nebudem Vám klamať, že ja sa stravujem na dovolenke tak striktne ako doma. To nie, ale snažím sa jesť rovnako zdravo. Vždy si dám chude mäso, zdravú prílohu, veľa zeleniny ale hlavne viac ovocia. Stále si dám po jedle ovocný šalát, po ktorom mi už ani nezostane miesto v bruchu a skvelo mi potlačí chuť na sladké. Ďalšou náhradou nezdravých sladkostí je u mňa proteínová tyčinka KOMPAVA Wellness bar s nízkym obsahom sacharidov. Sú praktické, lebo ich môžem mať stále pri sebe, a kedykoľvek alebo kdekoľvek dostanem hlad, môžem po nich siahnúť. Takto nielen, že som sa vyhýbám nezdravým maškrtám, ale dodávam mojmu telu prospešné živiny. Sú zdrojom bielkovín, zdravých tukov, vlákniny, dôležitých mikro a makronutrientov a ešte sú aj nesmierne chutné.

3. Dodržujte pitný režim!

A nemyslím tým rôzne koktaily a alkoholické nápoje. Aj keď nás lákajú, veď sú krásne farebné, sladučké..ale mali by sme sa im vyhnúť, alebo ich aspoň obmedziť. Dajte si radšej okrem čistej vody,svieže ovocné limonády bez cukru alebo riedené ovocné, či zeleninové šťavy!

Dávajte si pozor hlavne na dostatočný príjem tekutín počas športu. Pri dodržiavaní pitného režimu sa optimalizuje metabolizmus. V letných horúčavách sa aj intenzívnejšie potíme, čoho následkom je strata okrem iného aj napr. tekutín, minerálnych látok alebo iónov. Preto pred a počas športovej aktivity odporúčam piť hypotonický nápoj KOMPAVA HypoFit, ktorý lepšie rehydratuje telo a zároveň dopĺňa minerálne látky.

4. Zdravie nadovšetko

Keď sa chystáte do nejakej exotickej krajiny, dávajte si pozor na črevné problémi, ktoré tvoria zhruba tretinu všetkých zdravotných ťažkostí na dovolenkách. Bolesti brucha, zvracanie a hnačky môžu Vás poriadne potrápiť a pokazia Vám dovolenku. Okrem bežných rád, ako predísť týmto ochoreniam, by som Vám určite odporúčala dbať na

prevenciu, v tomto prípade Vám výživový doplnok KOMPAVA Probiodom môže značne pomôcť. Udržuje správnu rovnováhu črevných baktérií, ovplyvňujú a zlepšujú stráviteľnosť potravy a odstraňujú tráviace ťažkosti.

5. Regenerácia a oddych

Nezabudnime ale na podstatu celej dovolenky. Spánok, oddych a regeneráciu potrebuje naše telo ale aj duša. Treba využiť, že počas tých pár dní si môžete zadeliť čas podľa seba, netlačia Vás termíny, nemusíte sa nikam ponáhlať. Poriadne sa vyspinkajte, odpočinte si, zabudnite na stres, pretože ten vplýva aj na športové schopností, imunitný, neurologický aj endokrinný systém. Keď sa naučite relaxovať a obmedziť stres, bude to pozitívne vplývať aj v prípade naberania svalovej hmoty a zhadzovania tuku.

Prajeme Vám krásnu dovolenku! :)