0.00 

Slovenský výživový unikát Kompava nájdete aj v Košiciach

Obchody s výživovými doplnkami už dávno nie sú len pre športovcov. Stačí mať rád svoje telo a chcieť niečo urobiť pre svoje zdravie. Predajní je mnoho, no Kompava na Žižkovej 30 vás presvedčí o svojej jedinečnosti. Poradí nielen fitnesákom, ale aj obyčajným smrteľníkom, ktorí túžia po kráse a vitalite

Kompava sa venuje výrobe produktov užitočných pre zdravie, detox či wellness. Firma má šestnásťročnú tradíciu, pričom jej predajňa v Košiciach funguje od novembra 2017. No aj za túto pomerne krátku dobu si mnohí Košičania na ňu zvykli a nedajú na ňu dopustiť. Aj spomedzi množstva predajní s podobným sortimentom si vyberajú práve Kompavu. Prečo? 

Dôvodov je viacero, no jedným z nich je to, že ide o najväčšiu slovenskú firmu vyrábajúcu výživové doplnky vysokej kvality. Spĺňa najvyššie štandardy FSSC 22000 (Food Safety System Certification).

S výberom výživových doplnkov vám pomôže ochotný personál. foto na dvojstrane: Simona Zavacká

S výberom výživových doplnkov vám pomôže ochotný personál. 

Top produkty

Medzi ich špičkové produkty patrí podľa MVDr. Timei Juhásovej, spolumajiteľky košickej predajne, Serrapeptáza. Obsahuje prírodný, bielkoviny štiepiaci enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej. Jej hlavnou úlohou je rozkladať mŕtve, resp. poškodené tkanivá bez toho, aby poškodzovala živé tkanivo.

Ďalším produktom, veľmi obľúbeným u zákazníkov, je Premium Energy, ktorý obsahuje výnimočný škrob SuperStarch. „Táto špeciálna forma pomalého sacharidu sa v organizme uvoľňuje postupne, podľa intenzity výkonu, rýchlo sa rozpúšťa a nezaťažuje žalúdok. Poskytuje stabilný zdroj energie pre fyzický i duševný výkon, pričom nedochádza k energetickým výkyvom. Zabraňuje hypoglykémii, vyrovnáva hladinu glukózy bez stimulácie inzulínu. Optimalizuje metabolické prostredie a podporuje jeho schopnosť efektívne využívať predovšetkým ,tukové‘ zdroje energie a šetriť zásoby  svalového aj pečeňového glykogénu. Vďaka stabilnej energii umožní trénovať oveľa dlhšie, tvrdšie a s vyššou intenzitou,“ vysvetlila Juhásová.  Aj za týmto unikátom smerujú kroky košických športovcov priamo do Kompavy. 

Jedinečným produktom tejto výroby je aj Premium Protein. Podporuje výkon, urýchľuje regeneráciu a vytvára metabolické podmienky na plnohodnotnú sebarealizáciu. Je vynikajúci na regeneráciu. Dá sa preto použiť nielen pred záťažou, ale aj po nej. Je ľahko stráviteľný, nezaťažuje tráviace ústrojenstvo a rýchlo opúšťa žalúdok. 

„Obsahuje SuperStarch, výnimočný zdroj energie, ktorý je vyrobený špeciálnou patentovanou hydrotermickou metódou z certifikovanej kukurice bez GMO, chemikálií a enzymatickej modifikácie.“ 

V Kompave vám poskytnú komplexnú analýzu, na základe ktorej určia tie správne výrobky.,

V Kompave vám poskytnú komplexnú analýzu, na základe ktorej určia tie správne výrobky. 

Zľava a darček

Benefitom nakupovania v Kompave je to, že tu vždy všetko nájdete na sklade. Nič si nemusíte vopred objednávať a dlho čakať. Rozhodne poteší aj päťpercentná zľava z celého nákupu a malý darček. Vždy budete odtiaľ odchádzať spokojní a s niečím navyše. Predajňu na Žižkovej 30 môžete navštíviť každý pracovný deň od 8.30 do 16.30.

Kvalita verzus cena

V Kompave nájdete len produkty rovnomennej značky. Môžete mať tak istotu, že odborníci v predajni presne vedia, čo vám ponúkajú. Každý jeden výrobok veľmi dobre poznajú a radi vám poskytnú aj vzorky, aby ste si mohli kvalitu overiť. 

„Všetky suroviny, ktoré využívame, sú certifikované, rovnako ako naše výrobné postupy. Suroviny sú kvalitné a sú na prírodnej báze,“ objasnila spolumajiteľka predajne a dodala, že cena všetkých produktov je adekvátna k ich kvalite. A to či už ide o výživové doplnky, šejkre, tejpy, alebo športové oblečenie.

„Neustále spolupracujeme so športovcami, prípadne s odborníkmi, ktorí naše produkty testujú, zisťujú ich funkčnosť a následne navrhujú možné zmeny.“ Všetko v predajni je teda overené profesionálmi i zákazníkmi, ktorí sa snažia udržiavať si zdravý životný štýl.

Benefitom tejto značky je široký sortiment produktov slovenskej výroby.

Benefitom tejto značky je široký sortiment produktov slovenskej výroby. 

Predajňu na Žižkovej 30 môžete navštíviť každý pracovný deň od 8.30 do 16.30.(SZ)

Predajňu na Žižkovej 30 môžete navštíviť každý pracovný deň od 8.30 do 16.30. 

Poradenstvo po komplexnej analýze

Kompava sa snaží medzi svojimi produktmi sprehľadniť výber výživových doplnkov. V tomto mesiaci „prezliekla“ všetky doplnky do nových etikiet, aby sa v nich ľahšie zorientovali aj takzvaní nešportovci. V rámci svojich služieb ponúka Kompava aj poradenstvo. Zákazníkov sa snaží edukovať, aby sa v rámci doplnkov výživy dokázali neskôr orientovať aj sami. 

„Poradenstvo ponúkame prostredníctvom našich obchodných zástupcov, ktorí sú dennodenne v teréne, ďalej cez chat na našom webe, cez blog či na sociálnych sieťach. Organizujeme tiež školenia a poradenstvo ponúkame aj na športových akciách, prípadne výstavách, ktorých sa zúčastňujeme,“ dodala Juhásová. 

Personál v Kompave dokáže poradiť nielen na základe povrchného usúdenia. Pred odporučením tých správnych produktov či doplnkov vás podrobí komplexnej analýze. Výber vhodnej výživy sa totiž líši najmä tým, či sa venujete nejakému športu dlhodobo, občasne, alebo ste ešte len začiatočníkom. Záleží však aj na tom, aké je vaše stravovanie a celková životospráva.

V predajni na Žižkovej 30 nájdete aj knihy o zdravom životnom štýle.

V predajni na Žižkovej 30 nájdete aj knihy o zdravom životnom štýle. foto: sz

Vyskúšali ste už tejpy?

Medzi sortiment Kompavy patria aj tejpy. Pásky, ktoré stabilizujú partie svalov či kĺbov. Tejpovanie je dnes už štandardné. Používa sa v športe, pri fyzioterapii a rehabilitáciách, a to či už ide o zranenia, prevenciu, zvýšenie výkonu, alebo rekonvalescenciu. Najčastejšími partiami, na ktorých sa tejpy používajú, sú chrbát, ramená, kolená a lakte.

Fotografie v článku: Simona Zavacká

Zdroj: https://kosicednes.sk/styl-ine/slovensky-vyzivovy-unikat-kompava-najdete-aj-v-kosiciach/