0.00 

Články

Blíži sa obdobie zimy a vaše telá budú takmer celý deň zakryté v niekoľkých vrstvách oblečenia, preto ide o najlepší čas pre naberanie novej svalovej hmoty. Tento proces so sebou prináša aj naberanie určitého percenta tuku, ktoré vás však počas tohto obdobia nemusí trápiť. Musíte však vedieť odhadnúť, kedy priberáte až príliš veľa tuku na úkor svalovej hmoty.

Kulturisti, ale aj bežní cvičenci sa často stretávajú počas diéty so „stratou svalovej hmoty“. Straší ťa táto predstava, ktorá ide ruka v ruke s poklesom sily? Čítaj ďalej a zisti, ako sa s týmto problémom úspešne popasovať.

Vegánstvo môže znamenať pre každého priaznivca niečo iné. Niekto ho vníma ako spôsob stravovania vylučujúci konzumáciu živočíchov a živočíšnych produktov, iní ako filozofiu či životný štýl.

Často sa stretávame s nie príliš lichotivým názorom na výživové doplnky, hlavne na tie športové. Ľudia ich mylne považujú za doping a označujú poctivých športovcov ako "sypačov". Odmietajú kvalitnú suplementáciu len preto, lebo si myslia, že sú to steroidy.

Už ste sa rozhodli urobiť prvý krok pre svoje vysnívané telo. Začali ste chodiť cvičiť, aj ste si zmenili stravovacie návyky, predsa máte pocit, že akosi to nefunguje, neidú Vám kilá dole, nemáte tehličky na bruchu? Nezúfajte a hlavne nestrácajte nádej a motiváciu! Poďme sa na to pozrieť spolu, aké môžu byť dôvody, ktoré brzdia Váš progress.

Pomaličky začiname rozmýšlať nad letnými dovolenkami, plánujeme, snívame a verím, že tak ako ja, aj vy pracujete na sebe, športujete, aby ste sa v lete cítili čo najlepšie v plavkách. Ako ale nepokaziť výsledok tej tvrdej driny za pár dní dovolenky? Zostavila som pre Vás 5 tipov, ako sa nevrátiť domov z dovolenky s kilami navyše a so zlým pocitom zo seba.

Obchody s výživovými doplnkami už dávno nie sú len pre športovcov. Stačí mať rád svoje telo a chcieť niečo urobiť pre svoje zdravie. Predajní je mnoho, no Kompava na Žižkovej 30 vás presvedčí o svojej jedinečnosti. Poradí nielen fitnesákom, ale aj obyčajným smrteľníkom, ktorí túžia po kráse a vitalite.

Ak neveríte na zázračné triky a tipy, ako rýchlo a bez námahy schudnúť, nechajte si poradiť od profesionálov. Majsterka sveta NABBA/WFF v bikiny fitnes Košičanka Tímea Juhásová sa riadi jednoduchou matematikou. Výdaj energie musí byť väčší ako jej príjem. Ako správne na to?

Už 30 minút vytrvalostného športu denne dokáže urobiť s vaším telom zázraky. Dôležitá je pravidelnosť a dôkladná starostlivosť o organizmus. V oblasti vhodnej výživy a doplnkov si môžete nechať poradiť odborníkmi z košickej predajne Kompava. Tí sa športu venujú profesionálne.